• Home
  • Brumërat
  • Tart e kripur me pet brize dhe oriz i bërë me presh dhe chorizo
0 0
Tart e kripur me pet brize dhe oriz i bërë me presh  dhe chorizo

Tart e kripur me pet brize dhe oriz i bërë me presh dhe chorizo

Një tartë e thjeshtë me shumë shije, keni për ta dashuruar. thekërisja perfekte e brizes së bërë me vaj ulliri është magjike.

Ingredients

  • Për brizen

Directions

Share

Përgatisni brumin brisee .

Në një tigan vendosni të kaurdiset chorizo me vajin e ulliri, në munges të chorizos mund të përdorni dhe turist ose suxhukë kosove.

Shtoni dhe preshët e prer imët, kripë, piper, majdanoz, gjethe trumze dhe vijoni kaurdisjen derisa preshët të ulin volumin. Kur preshi të jetë gati, shtoni  orizin dhe vijoni kaurdisjen. Pasi dhe orizi është thekërisur paksa shtoni ujin e nxehtë dhe lëreni të ziej derisa uji të përthahet por jo i thatë plotësishtë.

Hapni brumin në madhësin e tavës që do e piqni. Shponi fundin me pirunë dhe mbusheni me masën me oriz dhe presh. Spërkateni me parmixhano të grirë dhe një fije vaj ulliri. Përthyeni anët dhe lyjini imët me pak qumësht ose të verdhë veze. Piqeni në furrën e ngrohur më parë në 160°C derisa është thekërisur mirë sipërfaqa.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Tart e kripur me pet brize dhe oriz i bërë me presh chorizo
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Makarona Spaghetti me cironka dhe domate të vogla
next
Tagliatelle me salsiçe italiane dhe kërpudha pioppini
  • 1 Views
  • Serves 6
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1gotë Oriz për pilaf
2 lugë Parmixhano të grirë
2-3 lugë Vaj ulliri
3 gota Ujë i ngrohtë
1 tufë e vogël Majdanoz
disa degë Trumëz
Pak Kripë
Pak Piper të zi
2 thelpinjë Hudhra
2 Presh
Një pjes Chorizo
Për brizen
250 gr. Miell 00
70 ml. Vaj ulliri
70 ml. Ujë i ftohtë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Makarona Spaghetti me cironka dhe domate të vogla
next
Tagliatelle me salsiçe italiane dhe kërpudha pioppini