Sallatë e ftohtë me elb

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
1 gotë Elb
2 Vezë
1 kavanozë Argjinare turshi
1 dorë Domate Qershizë
2 Qepë të njoma
një dorë Spinaq i vogël
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Një dorë Ullinjë pa bërthamë
2-3 lugë Vaj ulliri
Pak Rigon
2 lugë Uthull orizi

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Sallatë e ftohtë me elb

Veçori:
  • Vegjetariane
Kuzhina:

E thjeshtë e freskët dhe ideale për tu marr me vete në punë.

  • 20
  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Elbin ziejeni në ujë me kripë aq sa e ka të shënuar në paketim. Rreth 20 minuta i duhen.
Kullojeni dhe shpëlajeni me ujë të ftohtë.
Lëreni të kullojë.
Zieni vezët.
Në një tas bashkoni domatet e prera, qepët, argjinaret, ullinjtë, spinaqin, dhe elbin. Shtoni kripë, piper, vaj ulliri, rigon dhe uthullën. Përzijeni dhe sipër vendosni vezët. Lëreni të marinohet 30 minuta në frigorifer dhe shërbejeni.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Hapat

1
Bërë
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Petulla me amaranth
blank
pas
Perime furre me patëllxhan dhe djathë të bardhë
blank
para
Petulla me amaranth
blank
pas
Perime furre me patëllxhan dhe djathë të bardhë

Shtoni komentin tuaj