• Home
  • Sallatat
  • Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë. 
0 0
Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë. 

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
gjysëm Qep stergjatëshe
1 fetë Shalqin
1 Trangull
2 Feta buke
Pak Vaj ulliri
1 fetë të madhe Djathë të Bardhë
disa gjethe Borzilok
Pak Kripë
Pak Piper të zi

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë. 

Kjo le të themi që ishte sallata më e shijshme e verës.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani
Qepën stërgjatëshe priteni në fleta te holla dhe vendoseni në një enë ku do te shtoni  uthull të bardhë dhe pak kripë. Lerini të rregjen kështu që t’ju iki shija e fort.
Ndërkohë në një tiganë me pak vaj thekërisni disa copëza buke.
Prisni shalqinin në kubikë dhe vendoseni në një pjatë servirje, shtoni trangullin, pak djathë të bardhë kripë, piper, vaj ulliri cilësor, gjethe borziloku, bashkoni dhe qepët e rregjura dhe copëzat e bukës. Përzijeni dhe shërbejeni.
(Visited 1 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë.
Average rating:  
 0 reviews

Hapat

1
Bërë

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana
pas
Fiorentina me qep dhe salcë soja
para
Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana
pas
Fiorentina me qep dhe salcë soja

Shtoni komentin tuaj