Perime furre me patëllxhan dhe djathë të bardhë

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 Patëllxhanë
2 Qepë stërgjatëshe
2 duarë Domate Qershizë
disa Feta buke
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Pak Rigon
Pak Pluhur hudhre
2-3 lugë Vaj ulliri
një dorë Ullinjë pa bërthamë
disa copa Djathë të Bardhë
2 lugë Kaperi
disa gjethe Borzilok

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Perime furre me patëllxhan dhe djathë të bardhë

Veçori:
  • Vegjetariane

Jemi në stinën e patëllxhanit dhe do shikoni plot receta me to.

  • 25
  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Patëllxhanin priteni në kubik dhe vendoseni në një tavë me letër furre poshtë ku do të shtoni dhe pjesën tjetër të produkteve, qepët e prera, domate e prera dhe bukën e ndenjur. Marinojeni me kripë, piper të zi, rigon, hudhër të thatë dhe vaj ulliri. Shtoni dhe ullinjë, përzijini bashkoni dhe copëzat djathi të bardhë. Vendoseni të piqet në 180•C për 20 minuta afërsishtë.
Në fund për freski shtoini një dorë kaperi dhe gjethe borziloku.

(Visited 1 times, 1 visits today)
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Sallatë e ftohtë me elb
blank
pas
Sfoljatë me krem djathi dhe fruta pylli
blank
para
Sallatë e ftohtë me elb
blank
pas
Sfoljatë me krem djathi dhe fruta pylli

Shtoni komentin tuaj