0 0
Sallatë plotë aromë

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 duar Rukola
1 Pjeshkë
1 Avokado
2 duarë Domate Qershizë
Disa degë Koper
Pak Kripë
2-3 lugë Vaj ulliri
Pak Piper të zi
Sa mjaftonë Lëng limoni
Pak Djathë pekorino

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Sallatë plotë aromë

Veçori:
  • Vegjetariane

Freskia vetë do ta quajmë këtë sallatë plot ngjyra dhe aromë

  • 10
  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Në pjatën e servirjes bashkoni rukolën me degë koperi të prera në pjes të vogla, vendosni dhe pjeshkët e prera në feta të holla, domatet e ndara në dyshë dhe avokadon. Bëni marinaturën me kripë, piper, lëng limoni , vaj ulliri dhe shtojani sipër, jepini një të perzier shtoni dhe fletëzat e pekorinos dhe biskotat e kripura para se ta shërbeni. Një sallatë plot shije që ju mbanë në formë.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Peskatriçe me thërime buke
para
Peskatriçe me thërime buke

Shtoni komentin tuaj