0 0
Petulla me amaranth

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
1 gotë Amaranth
1 Kungulleshka
2 Karota
1 lugë të vogël Paprika
Një tufë e vogël Mëndër
2 lugë të vogla Kripë
2 lugë vaj Vaj ulliri
2 lugë parmixhano Parmixhano i grirë
2 Vezë
2-3 lugë Miell 00 miell hikrre për versionin gluten free)
1 thelb Hudhra
Pak Piper të zi
Një majë luge të vogë Sodë buke

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Petulla me amaranth

Do i adhuroni këto petulla që janë ideale për të shoqëruar një gotë birrë, apo dhe për aperitivin tuaj. Dhe jo vetëm ju por dhe femijet.
Për më shumë shije i kam shtuar karota dhe kungulleshka.
Shije perfekte.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Vendosni amaranthin të ziejë në ujë të bollshëm me kripë për 10-15 minuta. Kullojeni mire. Grini me rende kungulleshkat dhe shtrydheni mirë ujin e vegjetimit me duar. Vendoseni në një enë të bollshme, ku do të shtoni dhe karrotën e grirë me rende, amaranthin e kulluar mire, kripë, piper të zi, paprika dhe sodën. Jepini një të përzier dhe bashkoni dhe vezën, hudhrën dhe nenenxhikun e grirë imët, vajin e ullirit, parmixhanon. Shtoni dhe 2 lugë miell dhe formoni një tip brumi.
Vendosni vajin e kikirikut të nxehet dhe me luge te njomë merrni nga pak brumë dhe shtojeni ne vaj. Skuqeni mirë nga të gjitha anët dhe kur të jenë gati thithjani vajin e tepërt me letër kuzhine.
Spërkateni me kripë dhe shërbejini të ngrohta.
.
.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Petulla për të nisur mirë të hënën
pas
Sallatë e ftohtë me elb
para
Petulla për të nisur mirë të hënën
pas
Sallatë e ftohtë me elb

Shtoni komentin tuaj