• Home
  • Pjatanca
  • Byreku i bariut me fasule dhe pure nga rrepa selino
0 0
Byreku i bariut me fasule dhe pure nga rrepa selino

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
1 gote fasule të ziera më parë
1 Qepë
2 Karrota
1 degë selino
1 gotë pure domatesh
2 thelpinjë Hudhra
Pak Kripë
Pak Piper të zi
1 lugë të vogël Paprika
1 tufë e vogel Majdanoz
Për shtresën e sipërme
1 rrep Selino e zier më parë
2 lugë Parmixhano i grirë
Kripë
Piper të zi
Barë qepe
Pak Vaj ulliri

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Byreku i bariut me fasule dhe pure nga rrepa selino

Veçori:
  • Vegjetariane
Kuzhina:
  • Servirja
  • Mesatare

Përbërësit

  • Për shtresën e sipërme

Udhëzimet

Ndani

Kaurdisni qepën e grirë imët me vajin e ullirit. Shtoni hudhrat e grira imët, kripë, piper të zi, paprika dhe pak majdanoz të grirë.
Vijoni kaurdisjen dhe shtoni dhe karrotat dhe selinon e prerë në kubik. Kaurdisini derisa qepa të zverdhet disi, bashkoni me të fasulet dhe puren e domateve. Shtoni 1 filxhanë kafe ujë dhe lëreni të gatuhet disi.
Ndërkohë bluani rrepën selino me kripën, piperin, parmixhanon derisa ta bëni pure. Shtoni dhe barin e qepës të prer imët.
Kur fasulet dhe salca të jenë trashur disi trasferoijini në një tavë dhe sipër mbulojeni me puren e rrepës selino. Spërkateni sipërfaqen me vaj ulliri dhe vendoseni të piqet në furrën e nxehur më parë në 180•C për 35 minuta pak a shumë ose derisa shikoni që sipërfaqa është thekërisur.
Lëreni të ftohet paksa para se ta shërbeni.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

admin

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Rosto feste aromantizuar me “All spices”
pas
Salmon me shije umami
para
Rosto feste aromantizuar me “All spices”
pas
Salmon me shije umami

Shtoni komentin tuaj