Brunching-Pite me salcë guacamole dhe vezë

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Brunching-Pite me salcë guacamole dhe vezë

Një ide e shkëlqyer për mëgjesin tuaj në ditët e pushimit apo të festave

  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Thekërisni bacon-in derisa të bëhet kërce. Te i njëjti tiganë skuqni dhe vezët derisa të jenë gati. Avokadon shtypeni me pak kripë, piper, lëng lime ose limoni dhe vaj ulliri derisa te bëhet një salcë e trash.

Prini domaten dhe qepën ne kubike.

Ngrohni pak në sobë ose në tiganë pitet  dhe lyjini një pjes me salcën e avokados, vendosni vezët sipër, bakonin e thekur, shtoni sipër shkujdesur qepët, domatën ca kokrra shege, spec djegës të thatë, fletezat e parmixhanit,. spërkateni me pak vaj ulliri dhe shërbejeni.

blank

 

(Visited 1 times, 2 visits today)
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Fileto gici me ftonjë
blank
pas
Biskota me miell bajamesh
blank
para
Fileto gici me ftonjë
blank
pas
Biskota me miell bajamesh

Shtoni komentin tuaj