0 0
Salmon me shije umami

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Salmon me shije umami

Kuzhina:
  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani
E di që për shumë është i vështirë kombinimi dhe gjetja e disa salcave por bëjeni vetëm me salcë soja, qumësht kokosi dhe xhenxhefil të fresket.
Salmonin kriposeni dhe vendoseni në një tavë ku do të shtoni dhe piperin e zi dhe rozë.
Në një tas bashkoni vajin me lëngun e limonit, qumshtin e kokosit, verën e bardhë, salcat, hudhrën dhe xhenxhëfilin. Përzijeni dhe shtojeni sipër salmonit.
Piqeni në furrën e nxehur më parë në 200 grad për 20-25 minuta. Shërbejeni me bishta qepe të njomë sipër dhe oriz basmati.
(Visited 1 times, 1 visits today)

admin

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Byreku i bariut me fasule dhe pure nga rrepa selino
pas
Galetë molle me Bourbon dhe akullore.
para
Byreku i bariut me fasule dhe pure nga rrepa selino
pas
Galetë molle me Bourbon dhe akullore.

Shtoni komentin tuaj