0 0
Supë me elb, mish të grirë dhe lakër të zezë.

Supë me elb, mish të grirë dhe lakër të zezë.

Dietët e ftohta akoma nuk kanë kaluar dhe një supë e tillë akoma është e mirë për shpirtin.

Ingredients

Directions

Share

Grini imët preshin me hudhrën dhe vendosini të kaurdisen me vajin e ullirit, shtoni dhe mishin e grirë dhe kaurdisini sëbashku. Kur të jenë gati shtoni elbin dhe ujë.  Lëreni të ziej në zjarr të ulët. Rregulloni me kripë, piper dhe 10 minutat e fundit të supës shtoni dhe brokolin e prer në copa të vogla dhe lakrën e zezë të prer. Lëreni të ziejnë përsëri derisa të jenë gati dhe supa të ajkoset. Provojeni nëse ka akoma nevoj për kripë dhe piper të zi dhe shërbejeni me specë djegës sipër, lëng limoni dhe akoma pak vaj ulliri.

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Brunch- Asparag furre, sallatë spinaqi dhe feta buke të thekur
next
Tortë e kthyer me limonë
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 gotë Elb
1 Presh
1 kok mesatare Brokoli
2 thelpin Hudhra
Një tuf e vogël Laker e zezë
3 lugë Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
1 Spec djegës
sa mjaftonë Lëng limoni
200 gr. Mish i grirë viçi

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Brunch- Asparag furre, sallatë spinaqi dhe feta buke të thekur
next
Tortë e kthyer me limonë