0 0
Sallatë me fruta, akullore dhe fistik të bluar

Sallatë me fruta, akullore dhe fistik të bluar

E freskët dhe mund të konsiderohet një ëmbëlsire tepër ftuese për netët verore

Ingredients

Directions

Share

Prisni frutat në pjes të vogla dhe vendosini në një enë ku do të shtoni sheqerin lëngun e limonit dhe disa degë rozmarine, përzijini dhe vendosini në frigorifer për disa minuta të rregjen. Në momentin e servirjes shtoini akulloren sipër dhe fistik të bluar trashë.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Sallatë me fruta, akullore dhe fistik të bluar
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sallatë me bishtaja, skumbër nën vaj dhe vezë.
next
Patëllxhan zgare, me djathë dhie, rrush të thatë, dhe fistik
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 feta Shalqi
3-4 kokrra Pjeshkë
1 dorë Luleshtrydhe
2 lugë Sheqer integral
1 Limon
4 lugë Akullore me vanilje
2 lugë Fistik
Disa degë Rozmarin

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Sallatë me bishtaja, skumbër nën vaj dhe vezë.
next
Patëllxhan zgare, me djathë dhie, rrush të thatë, dhe fistik