• Home
  • Brumërat
  • Quiche me kërpudha Pioppini ose kërpudha “gozhdë”
0 0
Quiche me kërpudha Pioppini ose kërpudha “gozhdë”

Quiche me kërpudha Pioppini ose kërpudha “gozhdë”

Një tortë e kripur e stilit francez, unë kam përdorur qumështin në vënd të pana-s pasi nuk e preferoj si produkt, por ju mund të përdorni dhe pana-n në sasi të njëjtë.

Ingredients

Directions

Share

Në një tiganë  vendosni pançetën derisa të thekëriset mirë, shtoni qepën dhe hudhrat e prera hollë. Bashkoni me to dhe kërpudhat, kriposeni, piperoseni shtoni majdanoz të grirë imët dhe vijoni kaurdisjen derisa kërpudhat të jenë gati. Hiqeni  dhe lereni mënjanë të ftohen. Veçmas rrihni vezët me pak kripë dhe piper, bashkoni qumshtin dhe djathin e grirë me rende, përzijeni. Kur masa  me kërpudha të jetë ftohur bashkojeni me masën me qumsht dhe vezë.

Në një tavë ose tiganë të përshtaçëm dhe për furrë shtroni petën brisee. Shpojani fundin me pirunë, derdhi në të masën me kërpudha, palosini paksa anët.  Sipër vendosni degët e rozmarinës dhe piqeni ne furrën e nxehur më parë në 180°C për 20-25 minuta.

Lëreni të pushoj paksa para se ta shërbeni me një sallatë stine.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Krem kërpudhash Vegan
next
Kroketa me patate dhe peshk
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 pako Petë brisee
300 gr. Kërpudha pioppini
1 Qep
2 thelpinjë Hudhra
2 Vezë
250 gr. Pançetë e prer në kubikë
100 gr. Djathë Emental i grirë me rende
2 lugë Vaj ulliri
1 lugë e vogël Kripë
Pak Piper të zi
Pak Majdanoz
Disa deg Rozmarin
2 gota Qumësht

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Krem kërpudhash Vegan
next
Kroketa me patate dhe peshk