0 0
Qofte me krem

Qofte me krem

E diele, familje ngrohtësi dhe ushqim i mirë. Kjo recetë është për drekat familjare ndaj mos hezitoni ta përgatisni.

Ingredients

  • Për qoftet

  • Pjesa tjetër

Directions

Share

Fillimisht përgatisni  qoftet.

Bluani në blender brokolin, qepën, majdanozin dhe hudhrat dhe kur të jenë gati shtoni mishin, vezën, parmixhanon, kripë, piper të zi, vajin e ullirit dhe bluajini përsëri derisa masa të lidhet. Me duart të lyera me vaj formoni qofte të vogla. Qoftet skuqini në tiganin e Tescoma Albania me pak vaj ulliri. Skuqini mirë nga të gjitha anët. Hiqini dhe ruajini mënjanë. Te i njëjti tiganë skuqni qepën e grirë imët me hudhrën dhe shtoni kërpudhat e prera në feta. Kaurdisini mirë. kriposini, piperosini dhe shtoni gjethe trumze. Kur të jenë gati shtoni dhe qoftet në to.

Veçmas përzieni miellin me ujin dhe pana-n. Përziejeni mirë dhe shtojeni te tigani me qofte dhe kërpudha. Mbulojeni me kapak dhe lëreni të gatuhet në zjarrë të avashët derisa të bëhet një mas kremoze. Shërbejeni me gjethe trumze sipër dhe feta buke të thekur. Është një ushqim i rënd prandaj ju këshilloje ta konsumoni në drek dhe më pas të bëni një shëtitje 😉

 

 

(Visited 1 times, 3 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Qofte me krem
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sallatë kapreze
next
Makarona Spaghetti me cironka dhe domate të vogla
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
Për qoftet
400 gr. Mish i grirë viçi
1 Qep
1 kok e vogël Brokoli
2-3 thelpinjë Hudhra
Pak Kripë
Pak Piper të zi
1 tuf e vogël Majdanoz
2 lugë Vaj ulliri
1 Vezë
2-3 lugë Parmixhano të grirë
Pjesa tjetër
Gjysëm Qep
2 thelpinjë Hudhra
300 gr. Kerpudha
Pak Kripë
Pak Piper të zi
disa deg Trumëz
1 lugë Miell
1 gotë Ujë
100 ml. Pana lëng
2 lugë Vaj ulliri

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Sallatë kapreze
next
Makarona Spaghetti me cironka dhe domate të vogla