0 0
Perime me djathë

Perime me djathë

Një pjatë e thjeshtë dimërore.

Ingredients

Directions

Share

Në ujë të valuar me kripë vendosni patate dhe bishtajat të ziejnë, pas 4-5 minutash shtoni dhe pazinë.  Lërini dhe 2-3 minuta të tjera të ziejnë dhe kullojini. Shtoni  bishtat e qepëve, koperin, djathin e prerë ne kubikë(mund të përdorni djathinë që keni me shumë dëshire, si gouda, emmental, kackavall, të bardhë etj.) vajin, kripë dhe piper të zi. Përzijeni mirë dhe shtroijini perimet në një tavë të lyer me pak vaj ulliri, shtoni akoma pak djathë sipër dhe akoma pak vaj ulliri dhe piqini ne furrën e nxehur më parë në 180°C për 25-30 minuta. Recetën mund ta gjeni dhe me video në kanalin tim youtub    

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Perime me djathë
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Supë kremoze me kërpudha dhe pulë
next
Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 Patate
200 gr. Bishtaja
2 tufa mesatare Pazi
një dore Bishta qepe të njomë
Pak Koper
70-100 gr. Djathë pekorino
Sa mjafton Vaj ulliri
1 lugë e vogël Kripë
Pak Piper të zi

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Supë kremoze me kërpudha dhe pulë
next
Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata