• Home
  • Sallatat
  • Patëllxhan zgare, me djathë dhie, rrush të thatë, dhe fistik
0 0
Patëllxhan zgare, me djathë dhie, rrush të thatë, dhe fistik

Patëllxhan zgare, me djathë dhie, rrush të thatë, dhe fistik

Një tjetër ushqim veror për drekat apo darkat tuaja

Ingredients

Directions

Share

Vendosni rrushin e thatë të njomet në ujë të ftohtë. Ndërkohë prisni patëllxhanët në fleta të holla dhe piqni në zgarë. Vendosini në një enë ku do të shtoni lëng limoni ose uthull të bardhë, kripë, piper, vaj ulliri, dhe gjethe borziloku. Shtoni dhe rrushin e thatë dhe përzijini. Në momentin e servirjes bashkoni dhe djathin e dhis , copëzat e bukës së thekur dhe spërkatini me fistik të grirë trashë

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Patëllxhan zgare, me djathë dhie, rrush të thatë, dhe fistik
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sallatë me fruta, akullore dhe fistik të bluar
next
Gjel me gjalpë dhe erëza
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2-3 cop Patëllxhanë
2 lugë Rrush të thatë
Një cop mesatare Djathë dhie
1 Limon
4-5 lugë Vaj ulliri
Disa gjethe Borzilok
Pak Kripë
Pak Piper të zi
2 lugë Fistik

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Sallatë me fruta, akullore dhe fistik të bluar
next
Gjel me gjalpë dhe erëza