0 0
Pastiçe me pançetë

Pastiçe me pançetë

Një shije totalishte e re për pastiçen tonë, moderne super e shijshme. Ju ngelet vetëm ta përgatisni dhe të më tregoni si ju ka dal!

Ingredients

Directions

Share

Zieni makaront aldente në ujë të nxehtë me kripë, ndërkohë veçmas rrihni vezët me pak kripë, piper dhe djathin e grirë. Përzijeni derisa të lidhen mirë, shtoni qumshtin dhe djathin e bardhë të shkërmoqur dhe gjethet e trumzës.

Thekërisni pançetën derisa të bëhet kërce,  lini pak mënjanë akoma të pa thekur për dekorin sipër. Kur të jetë thekërisur mirë lëreni të ftohet paksa dhe shtojeni te masa me qumësht dhe veze sëbashku me gjalpin e shkrirë.

Tani kulloni makaronat linguine aldente dhe shtoini dhe këto te masa me vezë, përzijeni dhe derdheni në tavë. Shtoni sipër pançetën që lamë për  dekore, akoma pakëz gjalpë sipër dhe vendoseni të piqet në furrën e nxehur më parë në 180°C për 35 minuta ose derisa shikoni që është mpiksur dhe thekërisur mirë sipër.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Mousse çokollate me liker Cherry
next
Mish me qepujka dhe kërpudha
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 pako 500 gr. Makarona Linguine De Cecco
1 lt. Qumësht
1 pako Pançetë e prer në kubikë 250 gr.
1 cop e madhe Djathë të Bardhë
100 gr. Parmixhano të grirë
4-5 cop Vezë
50 gr. Gjalpë
1lugë të vogël Kripë
Sa mjaftonë Piper të zi
Disa degë Trumëz

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Mousse çokollate me liker Cherry
next
Mish me qepujka dhe kërpudha