0 0
Pasta e Fagioli për të lëpirë gishtat

Pasta e Fagioli për të lëpirë gishtat

Ushqimë për shpirtin, ç'tu them më për këtë sup

Ingredients

Directions

Share

Në tenxhere kaurdisni me vajin e ullirit, hudhrat, fasulet, fundet e pazis (gjethet ruajini mënjanë) dhe domatet nën vaj të grira imët ( që këtu do ndjeni erën e mirë që përhapet (dhe këtë përgatitje kështu siç është mund ta përdorni dhe për brusketa )

Sapo shikoni që janë gati pas 2 minutash, mbulojeni me ujë, shtoni kripë, piper të zi, lëkurat e mbetura të djathit kackavall  dhe lëreni të ziejë në zjarrë të ulët për 15-20 minuta. Më pas shtoni makaronat dhe pjesën e gjetheve të pazisë. Lëreni akoma mbi zjarrë derisa makaronat të zjehen aldente. Shërbejeni të ngrohtë me fletëza parmixhano sipër dhe akoma pak vaj ulliri.

 

Shenim: nëse dëshironi mund të përdorni dhe gjysëm qepe të ëmbël tek kaurdisni fillimishtë përbërësit. 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Pasta e Fagioli për të lëpirë gishtat
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Tart me kungull dhe pulë
next
Brinjë me thjerrza në furrë
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 kanaçe Fasule
2 duar Makarona "Penne"
1 tuf e vogël Pazi
2-3 lugë Vaj ulliri
2 thelpinjë Hudhra
Një dorë Domate të thata nën vaj
2 Lëkura djathi kaçkavall
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Pak Djathë Parmixhano të prer në fletëza

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Tart me kungull dhe pulë
next
Brinjë me thjerrza në furrë