0 0
Mish pule me hikërr dhe kërpudha

Mish pule me hikërr dhe kërpudha

Këtë përgatitje do e doni përditë aq e shijshme është, ju ftoj ta përgatisni e më pas më shkrua ni në komente këtu poshtë si ju duket.

Ingredients

Directions

Share

Copave të pulës jepini një valë të shpejtë në ujë me kripë për 10-15 minuta. Kur të jenë gati ruajini mënjanë.

Në një tiganë paksa të thellë të përshtaçëm dhe për furrë, kaurdisni qepën e prerë hollë hollë me vajin e ulliri dhe hudhrën e grirë imët.  Shtoni cyrri-n , kripë, piper dhe kërpudhat e prera në feta. Vijoni kaurdisjen derisa kërpudhat të marrin paksa faqe. Bashkoni dhe copat e pulës dhe kaurdisini përsëri për pak minuta, mbulojeni me lëngun e zierjes së pulës, shtoni dhe hikrrën e shpëlarë më parë në ujë të ftohtë dhe trasferojeni tiganin në furrën e nxehur më parë në 180°C.  Lëreni për piqet per 30-35 minuta ose derisa shikoni që mishi është thekërisur dhe përgatitja eshtë ajkosur. Duhet të rezultojë akoma me lëngë jo i thatë si pilaf.

Shërbejeni me spec djegës të freskët dhe flet preshi ose qepe të njomë të prera hollë.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sallatë me patëllxhanë furre, avokado dhe domate
next
Lakra brukseli të tiganisura me shurup panje dhe pançetë
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
400 gr. Kerpudha
2 filxhanë kafe Hikerr
1 Qep
2 thelpinjë Hudhra
3 lugë Vaj ulliri
1 lugë te vogël Curry
1 lugë të vogël Kripë
Pak Piper të zi
800 ml Lëng pule
1 Spec djegës
Disa Fleta preshi

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Sallatë me patëllxhanë furre, avokado dhe domate
next
Lakra brukseli të tiganisura me shurup panje dhe pançetë