0 0
Makarona me lakra brukseli dhe kërpudha

Makarona me lakra brukseli dhe kërpudha

Një pjatë e thjeshtë me shumë shije për drekat tuaja.

Ingredients

Directions

Share

Pastroni lakrat e brukselit nga ndonjë gjethe e sipërme dhe ndaini në mes. Vendosini të ziejnë për 15 minuta në ujë me kripë.

Ndërkohë grini imët hudhrat dhe vendosin të kaurdisen me vajin e ulliri dhe specin djegës, shtoni dhe lakrat e brukselit kur të jenë gati.

(Ndërkohë te uji i lakrave zjeni mkaronat aldente)

Bashkoni dhe kërpudhat e prera në feta me lakrat. Kriposini, piperosni dhe lëreni të kaurdisen sëbashku derisa të theken mirë. Shuani me verën e bardhë, sapo vera të avullojë kulloni makaronat akoma aldente, shtoini te tigani sëbashku me 1 garuzhe nga uji i zierjes. Emulsiononi lëngjet që të formoni një krem të hollë në fund. Shtoni majdanoz të grirë imët dhe shërbejini me pak djathë parmixhano të grirë.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Omelet pikante me brokoli, djathë Brie dhe fara mikse
next
Apple pie – Ashtu si më pëlqen mua
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gram Makarona format i shkurtër
200 gram Lakra brukseli
200 gram Kerpudha
2 thelpinjë Hudhra
1 Spec djegës i thatë
2 lugë Vaj ulliri
1 gotë Vere e Bardhë
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Një tuf e vogël Majdanoz

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Omelet pikante me brokoli, djathë Brie dhe fara mikse
next
Apple pie – Ashtu si më pëlqen mua