0 0
Kulaç me kungulleshka

Kulaç me kungulleshka

E kush i thot jo kulaçit në mëngjes fundjave. Ja një recetë tepër e shijshme

Ingredients

Directions

Share

Kungulleshkat grijini në rende, shtoini kripë dhe lërini që të nxjerrin jashtë të gjithë ujin e tyre të vegjetimit. Ndërkohë bashkoni miellin  me kripën, sodën e bukës, kosin, vezën, djathin e bardhë dhe kungulleshkat e shtrydhura mirë me duar. Punojeni fortë që të krijoni një brumë të lidhur dhe nëse ju rezulton shumë i fortë dhe i thatë shtoini akoma pak kos. Vendoseni në një tavë mundësishtë balte  të lyer me pak vaj dhe hapeni me duar. Bëni një prerje në formë kryqi sipër brumit dhe vendoseni të piqet në furrën e nxehur më parë në 180°C për 50 minuta ose derisa bëni provën e shkopit dhe ju ka dal i thatë.

Lëreni të kulloj paksa para se ta prisni dhe shërbeni .Nëse deshironi receten mund ta ndiqi dhe hap pas hapi në kanalin tim të youtub.

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Kulaç me kungulleshka
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja
next
Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni
  • 1 Views
  • Serves 6
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
3 Kungulleshka
1 kg. Miell i tipit Kamut
1 lugë e vogël Kripë
2 lugë të vogla Sodë buke
500 ml. Kos
1 Vezë
300 gr. Djathë të Bardhë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja
next
Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni