0 0
Brunching-Pite me salcë guacamole dhe vezë

Brunching-Pite me salcë guacamole dhe vezë

Një ide e shkëlqyer për mëgjesin tuaj në ditët e pushimit apo të festave

Ingredients

Directions

Share

Thekërisni bacon-in derisa të bëhet kërce. Te i njëjti tiganë skuqni dhe vezët derisa të jenë gati. Avokadon shtypeni me pak kripë, piper, lëng lime ose limoni dhe vaj ulliri derisa te bëhet një salcë e trash.

Prini domaten dhe qepën ne kubike.

Ngrohni pak në sobë ose në tiganë pitet  dhe lyjini një pjes me salcën e avokados, vendosni vezët sipër, bakonin e thekur, shtoni sipër shkujdesur qepët, domatën ca kokrra shege, spec djegës të thatë, fletezat e parmixhanit,. spërkateni me pak vaj ulliri dhe shërbejeni.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Fileto gici me ftonjë
next
Biskota me miell bajamesh
  • 1 Views
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Fileto gici me ftonjë
next
Biskota me miell bajamesh