• Home
  • Antipastë
  • Brunchi i së dielës, Pite e mbushur me gjëra të mira!
0 0
Brunchi i së dielës, Pite e mbushur me gjëra të mira!

Brunchi i së dielës, Pite e mbushur me gjëra të mira!

Ju e dini tashmë që këto brunch-et dhe aperitivët janë të preferuarit e mi, ndaj në çdo post të till i vendos firmën time alla Adda's all kompozimit.

Ingredients

  • Për Piten

Directions

Share

Në një tas të madhë ose në makinerin e brumit përzieni të gjithë përbërsit e brumit duke formuar një brumë të ngjeshur mirë. Mbulojeni me qese celofani dhe lëreni në frigorifer të vi për 20 minuta ose më shumë nëse keni kohë. Më pas nxireni dhe lërenei që brumi të rri në temperatur ambjenti derisa mos të jetë më i ftohtë.

Më pas me ndihmën e pak mielli hapeni në trashësin 4-5 mm. ( unë brumin e ndava në dysh pasi pitet më duhen me diametër të madhë. Nëse i doni individuale mund të bëni kuleç më të vegjël.)Hapeni  me hokllai duke i dhënë një diameter prej 26-26 cm,  bëni ca të shpuara me pirunë, shtoni pak kripë të trash sipër dhe pak rigonë. Lyeni një tiganë me fund që nuk ngjitë me pak vaj ulliri dhe piqeni piten nga të dyja anët.

Më pas mbusheni me çtë keni më shumë dëshirë. E imja është me rukola, qep të njoma, vezë poche, proshutë, avokado dhe domate. Spërkatini sipër me spec djegës të kuq, vaj ullir dhe fara mikse.

Receta e brumit është sipas Idas_passions

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Brunchi i së dielës, Pite e mbushur me gjëra të mira!
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sfoljatë me asparag dhe parmixhano
next
Qeshqek sipas mënyrës time- Një pjatë tradicionale e rivizituar
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
Për Piten
400 gr. Miell 00 me protein të lartë
1 Vezë
150 ml. Kos
Pak Kripë
1 majë luge të vogël Sodë buke

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Sfoljatë me asparag dhe parmixhano
next
Qeshqek sipas mënyrës time- Një pjatë tradicionale e rivizituar