0 0
Biskota me miell bajamesh

Biskota me miell bajamesh

Për kohen më të bukur të vitit, shoqëruar me një filxhanë çokollate të zezë duke parë filma Krishlindjesh... E ku ka më bukur se kaq :)

Ingredients

Directions

Share

Punoni  në mikserin elektronik gjalpin me sheqerin derisa të bëhët një shkumë e lehtë dhe shtoni dhe vezën dhe përzijeni përsëri. Pastaj shtoni lëkurat e limonit, vaniljen, pluhurin pjekës dhe gotën e miellit të bardhë. Punojeni përsëri kur përbërësit të jenë lidhur shtoni dhe miellin e bajameve, Hiqeni nga makineria dhe formoni brumin në planin e punës duke i shtuar akoma pak miell të bardhë që të lidhet, mbështilleni me celofan dhe lëreni në frigorifer te fresku të pushoj për 30 minuta.

Kur të jetë gati shtroni në planin e punës një letër furre, pluhëroseni me miell dhe sheqer dhe hapeni brumin në një  trashësi 4-5 mm githmonë duke e spërkatur dhe sipërfaqen e tijë herë pas here me miell dhe sheqer dhe duke e u ndihmuar përsëri me letër kuzhine. Prisni format që dëshironi nga peta dhe vendosini në një tavë me letër furre poshtë. Piqini në furrën e ngrohur më parë në 160°C për 10-12 minuta ose derisa shikoni që janë gati.

Me pjesën tjetër të brumit ripunojeni dhe hapeni përsëri petën.  Ky brum është delikatë  dhe duhet  ta vendosni petën çd0 herë në frigorifer të mpikset paksa para se të prisni format në mënyre që ato tu dalin lehtësishtë.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Step 1
Mark as Complete

Shënim: gota që kam përdorur është plastikja një përdorimëshe.
Gjalpi duhet të jetë i butë i nxjerr nga frigoriferi 1orë para përgatitjes.

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Brunching-Pite me salcë guacamole dhe vezë
next
Coq au vin
  • 1 Views
  • Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

180 gram Gjalpë
1 gotë Miell
4 Miell bajamesh
1 Vezë
1 lugë të vogël Ekstrakt vanilje
2 lugë të vogla Pluhur pjekës për ëmbëlsira
1 gotë Sheqer
1 lugë Lëkura limoni të grira imët

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Brunching-Pite me salcë guacamole dhe vezë
next
Coq au vin