Piadina me vezë, aparag dhe proshutë

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
4 Piadina
300 gr. Asparag
1 Avokado
300 gr. Proshutë "Crudo" të gjallë
Një dorë Domate Qershizë
4 Vezë
Disa Bishta qepe të njomë
1 Limon
Sa mjaftonë Kripë
Sa mjaftonë Piper të zi
Disa gjethe Borzilok
Disa Ullinjë Kallamata
Sa mjaftonë Vaj ulliri
Sa mjaftojnë Djathë Parmixhano të prer në fletëza

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Piadina me vezë, aparag dhe proshutë

Një super mëngjes ose brunch plot me shije.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Pastroni shpargujt nga pjesa e fortë dhe vendosini në një tavë me letër furre poshtë dhe sipër spërkatini me kripë, piper vaj ulliri dhe vendosni të piqen në furrën e nxehur më parë në 180°C derisa të jenë gati.

Ndërkohë skuqni vezët në një tiganë me pak vaj.

Përgatisni dhe kremin e avokados duke shtypur me pirunë avokadon ku do i shtoni lëng limoni, vaj ulliri, kripë, piper të zi dhe shtypeni derisa ta bëni si pure.

Prisni domatet e vogla në dysh dhe qepët në rrathë të vegjël.

Ngrohni piadinat në një tigan me fund që nuk ngjitë dhe lyjini me pak krem avokado, vendosni sipër një vezë, disa asparagë, disa domate dhe spërkateni sipër me fletza parmixhano.Vendosni dhe pak proshutë, disa fleta borzilokë dhe qep të prera hollë, të gjithë pjatën zbukurojeni akoma me një fije vaj ulliri dhe shërbejeni. Është kaq e thjehshtë dhe pse duket e komplikuar për të shërbyer një brunch fantastik në shtëpinë tuaj.

blank

(Visited 1 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Piadina me vezë, aparag dhe proshutë
Average rating:  
 0 reviews

Hapat

1
Bërë
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Pappa al pomodoro-Përshesh me domate
blank
pas
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja
blank
para
Pappa al pomodoro-Përshesh me domate
blank
pas
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja

Shtoni komentin tuaj