0 0
Petulla për të nisur mirë të hënën

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
400 gr. Miell 00
10 gr. Maja birre e thatё
300 ml Ujë i ngrohtë
1 lt Vaj kikiriku
2 lugë të vogla Kripë

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Petulla për të nisur mirë të hënën

Kuzhina:

U gjet zgjidhja për të nisur mirë të hënën.
Ha petulla për mëngjes.
Petulla që nuk thithin vaj dhe për këtë duhet që brumi të ketë ardhur mirë dhe mundesishtë gjithë natën në frigorifer.

  • Servirja
  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Shkrini majanë e birrës në ujë.
Vendosni në brumatriçe ose mikser, miellin dhe kripën, jepini një të përzier dhe shtoni ujin pak nga pak që brumi të formohet.
Përzijeni në maksimumin e shpejtësisë, sa më shumë ajër të marrë aq më mirë. Vendoseni në një enë mbuluar me një beze të njomë dhe lëreni në frigorifer te fresku gjithë natën.
Kur të kalojë koha e pushimit, ripunojeni dhe lëreni përsëri të vij në temperature ambjenti. Derisa brumi të ketë arritur temp e ambjentit. Vendosni vajin të nxehet dhe me lugë të njomë kapni pak brumë dhe skuqeni.
Kthejini herë pas here dhe thithjani vajin me letër kuzhine.
Spërkatini sipas dëshirës me sheqer pluhur dhe shërbejini me të embla ose të kripura.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Galetë molle me Bourbon dhe akullore.
pas
Petulla me amaranth
para
Galetë molle me Bourbon dhe akullore.
pas
Petulla me amaranth

Shtoni komentin tuaj