0 0
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
200 gr. Patate
300 gr. Bishtaja
Gjysëm Qep
1 thelpi Hudhra
2 lugë Salcë soja
1 Spec djegës i thatë
2 lugë Vaj suzami
Sa mjaftonë Majdanoz i thatë
Pak Kripë

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Patate dhe bishtaja me qep dhe soja

Receta për përditshmërinë, shumë e pershtaçme për tu marr me vete në punë.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Pastroni patate dhe bishtajat, pritini në copa mesatare dhe vendosini në ujë me kripë të ziejnë fillimisht patatet dhe pas 5 minutash bishtajat. Kur të jenë gati kulloji mirë. (Rreth 15 min. zierje totale)

Ndërkohë aromantizoni vajin me hudhrën e grirë imët, majdanozin dhe specin e shkërmoqur. Sapo vaji të aromantizohet shtoni qepën e grirë me rende, kriposeni dhe lëreni të gatuhet ngadal. Shuani me salcën e sojës dhe bashkoni dhe patatet me bishtajat. Përzijeni disa herë në tiganë që shijet të lidhen dhe shërbejeni. Është shumë e shijshme e vakur por edhe e ftohtë.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Piadina me vezë, aparag dhe proshutë
pas
Kulaç me kungulleshka
para
Piadina me vezë, aparag dhe proshutë
pas
Kulaç me kungulleshka

Shtoni komentin tuaj