Kulaç me kungulleshka

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
3 Kungulleshka
1 kg. Miell i tipit Kamut
1 lugë e vogël Kripë
2 lugë të vogla Sodë buke
500 ml. Kos
1 Vezë
300 gr. Djathë të Bardhë

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Kulaç me kungulleshka

E kush i thot jo kulaçit në mëngjes fundjave. Ja një recetë tepër e shijshme

  • Servirja
  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Kungulleshkat grijini në rende, shtoini kripë dhe lërini që të nxjerrin jashtë të gjithë ujin e tyre të vegjetimit. Ndërkohë bashkoni miellin  me kripën, sodën e bukës, kosin, vezën, djathin e bardhë dhe kungulleshkat e shtrydhura mirë me duar. Punojeni fortë që të krijoni një brumë të lidhur dhe nëse ju rezulton shumë i fortë dhe i thatë shtoini akoma pak kos. Vendoseni në një tavë mundësishtë balte  të lyer me pak vaj dhe hapeni me duar. Bëni një prerje në formë kryqi sipër brumit dhe vendoseni të piqet në furrën e nxehur më parë në 180°C për 50 minuta ose derisa bëni provën e shkopit dhe ju ka dal i thatë.

Lëreni të kulloj paksa para se ta prisni dhe shërbeni .Nëse deshironi receten mund ta ndiqi dhe hap pas hapi në kanalin tim të youtub.

 

 

blank

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Kulaç me kungulleshka
Average rating:  
 0 reviews

Hapat

1
Bërë
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja
blank
pas
Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni
blank
para
Patate dhe bishtaja me qep dhe soja
blank
pas
Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni

Shtoni komentin tuaj