Mish pule me hikërr dhe kërpudha

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
400 gr. Kerpudha
2 filxhanë kafe Hikerr
1 Qep
2 thelpinjë Hudhra
3 lugë Vaj ulliri
1 lugë te vogël Curry
1 lugë të vogël Kripë
Pak Piper të zi
800 ml Lëng pule
1 Spec djegës
Disa Fleta preshi

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Mish pule me hikërr dhe kërpudha

Këtë përgatitje do e doni përditë aq e shijshme është, ju ftoj ta përgatisni e më pas më shkrua ni në komente këtu poshtë si ju duket.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Copave të pulës jepini një valë të shpejtë në ujë me kripë për 10-15 minuta. Kur të jenë gati ruajini mënjanë.

Në një tiganë paksa të thellë të përshtaçëm dhe për furrë, kaurdisni qepën e prerë hollë hollë me vajin e ulliri dhe hudhrën e grirë imët.  Shtoni cyrri-n , kripë, piper dhe kërpudhat e prera në feta. Vijoni kaurdisjen derisa kërpudhat të marrin paksa faqe. Bashkoni dhe copat e pulës dhe kaurdisini përsëri për pak minuta, mbulojeni me lëngun e zierjes së pulës, shtoni dhe hikrrën e shpëlarë më parë në ujë të ftohtë dhe trasferojeni tiganin në furrën e nxehur më parë në 180°C.  Lëreni për piqet per 30-35 minuta ose derisa shikoni që mishi është thekërisur dhe përgatitja eshtë ajkosur. Duhet të rezultojë akoma me lëngë jo i thatë si pilaf.

Shërbejeni me spec djegës të freskët dhe flet preshi ose qepe të njomë të prera hollë.

 

blank

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Sallatë me patëllxhanë furre, avokado dhe domate
blank
pas
Lakra brukseli të tiganisura me shurup panje dhe pançetë
blank
para
Sallatë me patëllxhanë furre, avokado dhe domate
blank
pas
Lakra brukseli të tiganisura me shurup panje dhe pançetë

Shtoni komentin tuaj