Supë kremoze me kërpudha dhe pulë

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
300 gr. Kerpudha mikse
200 gr. Gjoks Pule
Gjysëm Qep
2 Patate
2 Karrota
Pak Majdanoz
2 lugë Schmand
1 degë Selino
1 thelpi Hudhra
2-3 lugë Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Një dorë Spinaq
1 lugë Miell

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Supë kremoze me kërpudha dhe pulë

Le ta nisim javën mbarë me një supë kremoze me pulë dhe kërpudha.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani
Grini imët qepën dhe hudhrën dhe vendoseni të kaurdiset me vajin e ullirit. Shtoni karrotën dhe selinon e prer në kubikë, bashkoni dhe kërpudhat dhe majdanozin dhe vijoni kaurdisjen derisa kërpudhat të ulin volumin. Më pas shtoni dhe gjoksin e pulës të prer në kubik, patatet dhe miellin. Kriposini dhe piperosini dhe kur të jenë gati mbulojeni me ujë ose lëng vegjetal. Lëreni të ziej për 20 minuta. Minutat e fundit bashkoni dhe schmandin dhe spinaqin e grirë. Kur të jetë ajkosur dhe trashur disi është gati.
Shërbejeni.
blank
(Visited 1 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Supë kremoze me kërpudha dhe pulë
Average rating:  
 0 reviews
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Fiorentina me qep dhe salcë soja
blank
pas
Perime me djathë
blank
para
Fiorentina me qep dhe salcë soja
blank
pas
Perime me djathë

Shtoni komentin tuaj