Makarona bizelesh pa gluten me patëllxhan dhe domate

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
250 gr Makarona Bizelesh
1 bullafiq Patellxhan
Një dorë Domate Qershizë
2-3 thelpinjë Hudhra
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Disa gjethe Borzilok
2-3 lugë Vaj ulliri
2-3 lugë Djathë i butë Squacquerone

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Makarona bizelesh pa gluten me patëllxhan dhe domate

Veçori:
  • Pa gluten
  • Vegjetariane
Kuzhina:

Super ide për të bërë fëmijet të hajnë legumet.

  • 25
  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Patëllxhanin priteni ne kubikë të vegjël. Vendosni vajin të aromantizohet me hudhrat dhe borzilokun, shtoni patëllxhanët dhe skuqini, kur të jenë gati shtoni kripë dhe piper të zi. Bashkoni dhe domatet e prera në mes dhe vijoni dhe pak kaurdisjen.
Veçmas zieni makaronat në ujë me kripë aq sa e kanë të shkruar në paketimin e tyre. Kur të jenë gati kullojini dhe bashkojeni te tigani me perime. Përzijini akoma mbi zjarr që shijet të lidhen dhe shërbejini me djathin e butë.

(Visited 1 times, 1 visits today)
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Sfoljatë me krem djathi dhe fruta pylli
blank
pas
Krepa integral të kripur
blank
para
Sfoljatë me krem djathi dhe fruta pylli
blank
pas
Krepa integral të kripur

Shtoni komentin tuaj