Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 kuti Cironka nën vaj
200 gr.domate Paccheri
një dorë Domate të thata nën vaj
2 thelpinjë Hudhra
Disa degë Trumëz
4-5 lugë Burrata
1 gotë Vere e Bardhë
1 lugë Kaperi

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata

Do e e dashuroni këtë recete, për kompleksin e shijes, për eksplozionin pas çdo piruni. Ju vetëm provojeni dhe me bëni me dije.

  • Servirja
  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani
Vendosni makaronat të ziejn në ujë të valuar me dy grushta kripë të trashë.
Ndërkohë merremi me salcën.
Në një tiganë shtoni vajin e konserves së cironkave, hudhrat e grira imët dhe shtoni dhe cironkat. Trazojini derisa cironkat të shkrihen e të bëhet një krem. Shtoni dhe disa gjethe trumëze. Më pas bashkoni domatet nën vaj të prera hollë dhe kaperin. Piperoseni. Përziejini që shijet të lidhen dhe shuajini me verë të bardhë.
Sapo vera të avulloj, kulloni makaronat, shtoini te tigani i salcës së bashku me një garuzhe nga uji i zierjes së makaronave. Përzijini në tiganë që shijet të lidhen.( unë nuk i shtoj kripë salcës pasi cironkat kanë shumë shije dhe janë tepër të kripura plus dhe uji i makaronave që i shtojmë në tiganë e kripos mjaftueshëm)  Jashtë zjarrit shtoni dhe copëza burrate, akoma disa cironka dhe disa degë trumze dhe shërbejeni.
blank
(Visited 1 times, 2 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata
Average rating:  
 0 reviews
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Perime me djathë
blank
pas
Kofsha pule me qumësht
blank
para
Perime me djathë
blank
pas
Kofsha pule me qumësht

Shtoni komentin tuaj