Sfoljatë me krem djathi dhe fruta pylli

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 pako Petë sfoljatë
1 Vezë në temperaturë ambjenti
250 gr. Philadelphia
1 lugë Sheqer
2 lugë Qumësht
1 lugë Mjaltë
Një dorë Fruta tё kuqe
1 lugë të vogël Vanilje lëng
disa Gjethe trumze

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Sfoljatë me krem djathi dhe fruta pylli

Një super ide e shpejtë për mëngjes apo pasditet tuaja

  • 35 min
  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Shtroni petët në tepsi me letër furre posht dhe bashkoni mesin e tyre që ti lidhni. Shponi fundin e tyre me pirun.
Rrihni vezën me mjaltin dhe shtoni dhe kremin e djathit. Pak vanilje dhe rriheni derisa masa të bëhet kremoze.
Shtrojeni në fund dhe sipër shtoni fruta pylli, palosni anët dhe spërkateni sipërfaqen me sheqer. Anët e petës lyjini me pak qumësht. Vendosni dhe disa degë trumëze dhe piqeni në furrën e parangrohur me parë në 160•C ventilim derisa të jetë gati.
A nuk ju duket dhe ju gjëja më e shijshme ne botë ?

 

 

 

blank

(Visited 1 times, 1 visits today)
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Perime furre me patëllxhan dhe djathë të bardhë
blank
pas
Makarona bizelesh pa gluten me patëllxhan dhe domate
blank
para
Perime furre me patëllxhan dhe djathë të bardhë
blank
pas
Makarona bizelesh pa gluten me patëllxhan dhe domate

Shtoni komentin tuaj