Perime me djathë

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 Patate
200 gr. Bishtaja
2 tufa mesatare Pazi
një dore Bishta qepe të njomë
Pak Koper
70-100 gr. Djathë pekorino
Sa mjafton Vaj ulliri
1 lugë e vogël Kripë
Pak Piper të zi

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Perime me djathë

Një pjatë e thjeshtë dimërore.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Në ujë të valuar me kripë vendosni patate dhe bishtajat të ziejnë, pas 4-5 minutash shtoni dhe pazinë.  Lërini dhe 2-3 minuta të tjera të ziejnë dhe kullojini. Shtoni  bishtat e qepëve, koperin, djathin e prerë ne kubikë(mund të përdorni djathinë që keni me shumë dëshire, si gouda, emmental, kackavall, të bardhë etj.) vajin, kripë dhe piper të zi. Përzijeni mirë dhe shtroijini perimet në një tavë të lyer me pak vaj ulliri, shtoni akoma pak djathë sipër dhe akoma pak vaj ulliri dhe piqini ne furrën e nxehur më parë në 180°C për 25-30 minuta. Recetën mund ta gjeni dhe me video në kanalin tim youtub     blank

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Perime me djathë
Average rating:  
 0 reviews
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Supë kremoze me kërpudha dhe pulë
blank
pas
Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata
blank
para
Supë kremoze me kërpudha dhe pulë
blank
pas
Makarona Paccheri me cironka, domate të thata dhe burrata

Shtoni komentin tuaj