• Home
  • Sallatat
  • Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana
0 0
Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 Roast-beef
1 Avokado
1 Limon
2 Domate
Dy duar plot Valeriana
Pak Kripë
Dy duar plot Bishtaja
Sa mjaftonë Vaj ulliri
Pak Piper të zi
Disa gjethe Borzilok

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana

Një sallatë plot me vlera ushqyese.

  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Fillimishtë zieni bishtajat në ujë të valuar me kripë për 5-7 minuta dhe kaloini direktë në ujë të ftohtë me akull në mënyrë që të ruajnë ngjyrën e tyre të bukur.

Piqni mishin në zgarë, kriposeni dhe piperoseni dhe lëreni të pushoj paksa para se ta prisni në shirita.

Filloni kompozoni pjatën duke vendosur pak sallatë valeriana, mishin, avokadon, domatet e prera dhe gjethe brziloku,  Kriposeni  akoma nëse ka nevoj, shtoni pak vaj ulliri, lëng limoni  dhe shërbejeni.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana
Average rating:  
 0 reviews

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
para
Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni
pas
Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë. 
para
Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni
pas
Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë. 

Shtoni komentin tuaj