Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
2 Mollë
3 Pjeshkë
1 filxhanë kafe Rum
2 lugë Sheqer integral
2 lugë Mjaltë
2 lugë të vogla Kanell
1 lugë e vogël Kardamomo pluhur
1 Limon
1 lugë Gjalpë
1 lugë Fistik
Sa mjafton Akullore me vanilje

Ruaje kete recete

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni

Një super recetë për të shoqëruar pasditet tuaja

  • Servirja
  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani
Ndani frutat në mest dhe pastroini nga bërthamat. Pritini në feta të holla dhe vendosini në një tas të madhë ku do të bashkoni dhe lëngun e limonit, mjaltin, sheqerin, rumin, kanellën, kardamomon, lëkurat e limonit perzijini mirë me duar dhe vendosini në një tavë të renditura ndërmjet njëra tjetrës ose thjesht të hedhura në tavë. Shtoni sipër tyre dhe lëngun që ka ngelur në tas, sipër shtoni dhe copëza gjalpi dhe piqini në furren e ngrohur më parë në 180 grad për 10 minuta afërsisht. Ose derisa shikoni që lëngu i pjekjes është karamelizuar.
Shërbejeni me topa akulloresh dhe fistik të bluar.
Syltjashin besoj e dini të gjithë ta bëni, në të kundërt recetën e keni ne këtu. Pra gjatë zierjes unë i kam shtuar dhe lëkura limoni më pas ndarë në tasa. Gjatë servirjes së tijë vendosini sipër frutat e pjekura, pak akullore dhe shurupin që frutat kanë lëshuar gjatë pjekjes.
blank
(Visited 1 times, 2 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni
Average rating:  
 0 reviews

Hapat

1
Bërë
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Kulaç me kungulleshka
blank
pas
Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana
blank
para
Kulaç me kungulleshka
blank
pas
Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana

Shtoni komentin tuaj