Biskota tërshëre me mana shtogu, lajthi dhe kakako

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
1 gotë Mana shtogu
2 gota Tërshër
1 gotë Miell
2 Vezë
1 gotë Sheqer integral
1 lugë të vogël Ekstrakt vanilje
4 lugë Kakako
1 pako çokollatë e zezë për shkrirje
1 pako Pluhur pjekës për ëmbëlsira
1 gotë Lajthi të qëruara
1 gotë Kos
Gjysëm gote Vaj vegjetal misri ose luledielli

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Biskota tërshëre me mana shtogu, lajthi dhe kakako

I njihni manat e shtogut, ose shtogun siç i thonë gjerësisht? Epo me to nuk mund të bëni vetëm çaj por dhe reçel dhe ti përdorni gjerësisht në gatime si të ëmbla dhe të kripura. Të pasur me antioksidant natural, janë një alet i mirë për shëndetin tonë. Sot po sjell për ju këto biskota të veçanta në shije.

  • Servirja
  • Mesatare

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Vendosni mana e shtogut të rrinë në ujë për 1 orë dhe me pas kullojini mirë.

Në mikser vendosni së pari tërshërën dhe lajthitë dhe buajini paksa, por mos i bëni të imta si miell.

Ndroni helikën e mikserit nga thikat, në atë përzierëse.  Bashkoni  dhe pjesën tjetër të përbërësëve.

Përzijini mirë. Brumin më pas  vendoseni në një enë. Tani shtoni dhe mana e shtogut, përzijeni me një lugë. Enën  vendoseni në frigorifer te fresku të pushoj  për 30 minuta.

Vishni një tavë me letër furre dhe nxehni sobën në 180°C

Nxirrni  brumin nga frigoriferi dhe formoni me të, topa mesatar. Vendosini në tavë larg njëri tjetrit pasi gjatë pjekjes ata hapen.

Vendosini në furrë të piqen për rreth 25 minuta.

Hiqini dhe lërini të ftohen plotësisht.

Ndërkohë shkrini çokollatën në banjomari, shtoini shumë pak ujë çokollatës brenda nëse nuk arrini dot ta bëni të punueshme.

Spërkatni biskotat me çokollatën e shkirë duke i vijëzuar dhe lëreni që ajo të mpikset.

Ruhen jashtë frigoriferit për disa ditë.

 

blank

(Visited 1 times, 1 visits today)

Hapat

1
Bërë

Mana shtogu

2
Bërë
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Kek i ulët me mollë- Receta në 2 minuta
blank
pas
Pizza me miell integral
blank
para
Kek i ulët me mollë- Receta në 2 minuta
blank
pas
Pizza me miell integral

Shtoni komentin tuaj