Brusketa me djathё dhie dhe spinaq tё tiganisur

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
8 feta Bukё integrale
Pak Djathё tё butё dhie
Disa Kokrra Shege
2-3 duar plot Spinaq
2 lugё Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
2 thelpinjё Hudhra

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Brusketa me djathё dhie dhe spinaq tё tiganisur

Aperitvi ёshtё koha mё e dashur pёr mua, sidomos fundjavave. Sot po sjell pёr ju kёto brusketa tё shijshme dhe tё thjeshta pёr tu pёrgatitur.

  • 15 minuta
  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Grini imёt hudhrёn dhe kaurdiseni me vajin e ullirit, kur vaji tё aromantizohet shtoni nё tё spinaqin. Mbulojeni me kapak qё tё uli volumin  dhe shikojeni pas 2-3 minutash, kriposeni , piperoseni. Hiqeni mёnjanё tё ftohet paksa.

Thekёrisni paksa fetat e bukёs, fёrkoini me njё thelpi hudhёr . Lyijini me djathin e butё dhe sipёr vendosini pak spinaq.

Shtoini disa kokra shege dhe akoma pak vaj ulliri dhe shёrbejini

(Visited 234 times, 1 visits today)

Hapat

1
Bërë

Pёr spinaqin

Pasi e keni larё lёreni tё kullojё mirё qё mos ju formohet shume ujё gjatё tiganisjes.

blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca
blank
pas
Kos me tërsher, fara mikse dhe sheg
blank
para
Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca
blank
pas
Kos me tërsher, fara mikse dhe sheg

Shtoni komentin tuaj