Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca

Ndajeni në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund ta kopjoni dhe ndani këtë url

Përbërësit

Rregullo Servirjen:
220 gr. Makarona Formatin qe deshironi
10-15 Karkaleca
1 kok e vogël Brokoli
200 gr. të zjera më parë Fasule ose 1 kanaçe me fasule të ziera
2 thelpinjë Hudhra
2-3 lugë Vaj ulliri
1 Spec djegës i freskët
Gjysëm gote Vere e Bardhë
1 tuf e vogël Majdanoz
Pakëz Kripë
Piper të zi

Informacion ushqyes

Ruaje kete recete


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/customer/www/addasall.com/public_html/wp-includes/link-template.php on line 389

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca

Kuzhina:

Ёshtё vёrtetuar tashmё qё ushqimet "Fusion" janё mё tё mirat. E kush tha qё karkalcat nuk shkojnё me prodhimet e tokёs. Per mua janё shija perfekte, makrona me brokoli, fasule dhe karkaleca.

  • 40
  • Servirja
  • E lehtë

Përbërësit

Udhëzimet

Ndani

Qёroni karkalecat dhe pastroini nga fija e brёndёshme, lёrini mёnjanё

Qёroni hudhrat dhe  grijini imёt sёbashku me majdnozin, vendosini tё  kaurdisen me vajin e ullirit dhe specin djegёs. Shtoni fasulet e ziera dhe karkalecat.  Kriposini, piperosini.  Sapo tё marrin faqe shuajini me verё tё bardhё

Ndёrkohё vendosni dhe makaronat tё ziejnё nё ujё me kripё sёbashku me brokolin.

Sapo vera tё avullojё kulloni makaronat akoma aldente dhe shtoini te tigani ku po gatuani salcёn sёbashku me njё garuzhe nga uji i zierjes. Pёrzijini disa minuta nё tigani qё pёrbёrёsit tё lidhen dhe nё fund tё tij tё jetё formuar njё salcё e hollё.

Shёrbejini akoma tё ngrohta me majdanoz tё grirё imёt sipёr dhe pak vaj pikant.

 

(Visited 134 times, 1 visits today)
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Makarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca
Average rating:  
 1 reviews
byJoniada hodo onMakarona me Brokoli, Fasule dhe Karkaleca

Duhet provuar patjeter

Hapat

1
Bërë
blank

Rishikimet e recetave

Nuk ka ende komente për këtë recetë, përdorni një formë më poshtë për të shkruar vlerësimin tuaj
blank
para
Kek tigani (pancakes) me boronica dhe mjaltë
blank
pas
Brusketa me djathё dhie dhe spinaq tё tiganisur
blank
para
Kek tigani (pancakes) me boronica dhe mjaltë
blank
pas
Brusketa me djathё dhie dhe spinaq tё tiganisur

Shtoni komentin tuaj