0 0
Tart me kungull dhe pulë

Tart me kungull dhe pulë

Fare e thjeshtë për tu përgatitur, me pak përbërës por me shumë shije.

Ingredients

Directions

Share

Prisini ne fleta të holla qepën dhe vendoseni të kaurdiset me vajin e ullirit dhe curry, kriposeni dhe piperoseni. Shtoni dhe gjoksin e pulës të prer në copa të vogla. Kaurdiseni për pak sekonda dhe bashkoni dhe kungullin e prer në kubikë të vegjël së bashku me majdanozin e grirë imët. Ulni zjarrin dhe vijoni kaurdisjen derisa kungulli të zbutet paksa. Nëse qepa ju fillon e ju digjet më shpejtë, shtoni 1 filxhanë kafe ujë. Pergatitja ime nuk kishte nevoj kështu që pasi u zbutë kungulli e hoqa mënjanë dhe e lash të ftohet paksa.

Ndërkohë në një tavë ose tiganë të përshtaçëm për furrë shtoni petën e sfogliatit. Shpojeni fundin me pirunë dhe derdhni në të përgatitjen me kungull të vakur.

Veçmas përzieni qumshtin me parmixhanon dhe derdheni sipër tartës. Përthyjini anët e mbrumit, shtoni akoma një fije vaj ulliri sipër dhe vendoseni të piqet në furrën e nxehur më parë në 160°c derisa te jete gati. Lëreni të mpikset paksa para se ta shërbeni akoma të ngrohtë.

Më bëni me dije në koment si do ju dali pasi në shtëpin time u “përla” pa i bërë fotot mirë akoma .

Muajt të mbarë.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Tart me kungull dhe pulë
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa
next
Pasta e Fagioli për të lëpirë gishtat
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
Rreth 300 gr. Kungull dimëror
250 gr. Gjoks Pule
1 petë Petë sfoljatë
1 Qep
3-4 lugë Vaj ulliri
1 gotë Qumësht
50 gr. Parmixhano të grirë
1 lugë të vogël Curry
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Një tuf e vogël Majdanoz

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Ossobucco me lëngë për ta ngjyer me çapa
next
Pasta e Fagioli për të lëpirë gishtat