0 0
Tagliatelle me salsiçe italiane dhe kërpudha pioppini

Tagliatelle me salsiçe italiane dhe kërpudha pioppini

Cuisine:

  Tagliatellet janë formati im i preferuar i makaronave ndaj mundohem ti sjellë me gjithë shijet e mia të preferuara.

  Ingredients

  Directions

  Share

  Grini imët hudhrat dhe vendosini të kaurdisen me vajin e ullirit, majdanozin e grirë dhe specin djegës. Shtoni salsiçet e prera mesatarishtë dhe vijoni kaurdisjen derisa të marrrin pak faqe dhe shtoini dhe kërpudhat  ashtu siç janë tufa tufa,  dhe vijoni akoma kaurdisjen derisa të jenë gati. Kriposini dhe piperosini.

  Veçmas zieni makaronat “al dente”  në ujë me kripë, kullojini dhe shtoini te tigani me salsiçe shtoni dhe një garuzhe nga uji i zierjes së tyre. Përzijeni duke tundur tiganin që të lëngjet të emulsionohen.  Shërbëjini me fletëza parmixhano sipër, akoma majdanozë dhe specë djegës.

   

  (Visited 1 times, 1 visits today)
  Vlersoni Receten
  1
  2
  3
  4
  5
  Vlerso
       
  Anullo

  Vlersoni Receten

  Tagliatelle me salsiçe italiane dhe kërpudha pioppini
  Vleresimi Mesatar:  
   0 Vleresime
  Step 1
  Mark as Complete

  Recipe Reviews

  There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
  previous
  Tart e kripur me pet brize dhe oriz i bërë me presh dhe chorizo
  next
  Shijet e fëmijëris- Makarona të skuqura të rivizituara
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  280 gr. Makarona Tagliatelle
  300 gr. Kërpudha pioppini
  2-3 thelpinjë Hudhra
  1 Spec djegës
  1 tufë e vogël Majdanoz
  Një dorë Djathë Parmixhano të prer në fletëza
  3 cop Salsiçe italiane
  2-3 lugë vaj ulliri Vaj ulliri
  Pak Kripë
  Pak Piper të zi

  Bookmark this recipe

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  previous
  Tart e kripur me pet brize dhe oriz i bërë me presh dhe chorizo
  next
  Shijet e fëmijëris- Makarona të skuqura të rivizituara