0 0
Supë kremoze me kërpudha dhe pulë

Supë kremoze me kërpudha dhe pulë

Le ta nisim javën mbarë me një supë kremoze me pulë dhe kërpudha.

Ingredients

Directions

Share
Grini imët qepën dhe hudhrën dhe vendoseni të kaurdiset me vajin e ullirit. Shtoni karrotën dhe selinon e prer në kubikë, bashkoni dhe kërpudhat dhe majdanozin dhe vijoni kaurdisjen derisa kërpudhat të ulin volumin. Më pas shtoni dhe gjoksin e pulës të prer në kubik, patatet dhe miellin. Kriposini dhe piperosini dhe kur të jenë gati mbulojeni me ujë ose lëng vegjetal. Lëreni të ziej për 20 minuta. Minutat e fundit bashkoni dhe schmandin dhe spinaqin e grirë. Kur të jetë ajkosur dhe trashur disi është gati.
Shërbejeni.
(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Supë kremoze me kërpudha dhe pulë
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Fiorentina me qep dhe salcë soja
next
Perime me djathë
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
300 gr. Kerpudha mikse
200 gr. Gjoks Pule
Gjysëm Qep
2 Patate
2 Karrota
Pak Majdanoz
2 lugë Schmand
1 degë Selino
1 thelpi Hudhra
2-3 lugë Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Një dorë Spinaq
1 lugë Miell

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Fiorentina me qep dhe salcë soja
next
Perime me djathë