0 0
Supë krem me panxharë

Supë krem me panxharë

Plot vlera ushqimore kjo supë, me super shije dhe me shtimin e kosit grek bëhet dhe më e freskët. Mund ta zvëndësoni dhe me kosin normal tonin në vend të atij grekut.

Ingredients

Directions

Share

Vendosni të kaurdisen  qepa me patatet, panxharët dhe hudhrat me pak vaj ulliri. Kur të fillojnë të kaurdisen mirë shtoni dhe domatet e shtrydhura me dorë dhe vijoni kaurdisjen derisa domatja  të shpërbëhet mirë. Kriposeni, piperoseni, shtoni majdanoz të grirë imët dhe mbulojeni me ujë. Lëreni të ziejë në zjarr të avashët për 25-30 minuta. Më pas jepini një të bluar derisa të bëhet krem.

Ndërkohë,  qiqrat shpëlajini nga uji i konservimit dhe lëri të kullojnë mirë, më pas vendosini në një tavë ku do i spërkasni me curry, pluhur hudhre, kripë, piper  dhe vaj ulliri. Përzijini dhe futini në furrë të piqen në 180°C për 15 minuta.

Shërbejeni supën me 1 lugë kos grek sipër, qiqrat të pjekura, pak vaj ulliri, dhe majdanoz të grirë imët.

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Tortë e kthyer me limonë
next
Trileçe “tiramisu” me krem karamele Zana
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
3 kokrra të freskët Panxharë
2 Patate
1 Qep
1 Kanaçe me domate
2-3 thelpinjë Hudhra
2-3 lugë Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
Një tuf e vogël Majdanoz
Sa mjaftonë Kos grek
1 kavanoz Qiqra
1 lugë të vogël Pluhur hudhre
1 lugë të vogël Curry

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Tortë e kthyer me limonë
next
Trileçe “tiramisu” me krem karamele Zana