0 0
“Spaghetti” me spinaq dhe djathë të bardhë

“Spaghetti” me spinaq dhe djathë të bardhë

Shijet e fëmijëris janë ato që më vinë në mëndje herë pas here dhe mundohem ti sjell gjithmon të modifikuara për ti bërë dhe me të shëndetshme. Kuzhina jonë e vjetër nuk ka asgjë të shëndetshme për të vijuar ta konsumojmë shpesh dhe në ditët e sotme, ndaj makaronës tipike me djathë e gjalpë të djegur e solla në versionin me spinaq. Shijojeni.

Ingredients

Directions

Share

Shkrini gjalpin në tiganë dhe lëreni të digjet paksa, shtoni thelpin e hudhrës të shtypur me dorë, spinaqin, pakëz kripë (pasi ka dhe djathi që do i hedhim më pas).  Përzijeni vazhdimishtë që spinaqi të uli volumin. Mos e gatuani shumë pasi na duhet i bukur i gjelbër.  Shtoni dhe djathin e bardhë të shkërmoqur, përzijeni dhe hiqeni tiganin mënjanë.

Zieni spaghettin “al dente”  në ujë të nxehtë me kripë, kullojeni dhe shtojeni te tigani me spinaq dhe djathë se bashku me 1 garuzhe nga uji i zierjes.

Përzijeni mirë që shijet të lidhen dhe djathi të filloj të shkrij paksa dhe shërbejeni.  Për më shumë arom shtoini dhe pak vaj ulliri sipër.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Pulë në kripë
next
Ashure me hikërr aromantizuar me arrë kokosi dhe portokalle të karamelizuara
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr. Spaghetti
400-500 gr. Spinaq
1 lugë plot me Gjalpë
Pakëz Kripë
Pak Piper të zi
1 thelpi Hudhra
200 gr. Djathë të Bardhë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Pulë në kripë
next
Ashure me hikërr aromantizuar me arrë kokosi dhe portokalle të karamelizuara