0 0
Shijet e fëmijëris- Makarona të skuqura të rivizituara

Shijet e fëmijëris- Makarona të skuqura të rivizituara

Të dielat në shtëpin time janë të gjitha në tribute të shijeve të fëmijëris.

Ingredients

Directions

Share

Vendosni gjalpin të shkrij dhe shtoni sherebelin.  Më pas bashkoni gjoksin e pulës të prer në copa, kripë, piper dhe pak arrë myshku. Vijoni kaurdisjein dhe sapo pula të ketë marr faqe, shtoni makaronat une kam perdorur marken De Cecco dhe vijoni skuqini derisa të marrin një ngjyrë të artë. Më pas shtoni lëngun e valuar të përzier me  kripë dhe lërini të ziejnë për disa minuta, derisa lëngu të shteroj por jo plotesishtë, të jenë pak me lëng në fund pasi janë më të shijshme. Shërbejini me thërrime djathi sipër dhe gjethe sherebeli të skuqur.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Shijet e fëmijëris- Makarona të skuqura të rivizituara
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Tagliatelle me salsiçe italiane dhe kërpudha pioppini
next
Makarona guackë në furrë me “broccoletti” dhe salsiçe italiane
  • 1 Views
  • Serves 4
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
280 gr. Makarona "Fusilli" fuzili
700 ml. Lëng vegjetal ose ujë
Një cop mesatare Djathë të Bardhë
Disa gjethe Sherebel
2-3 lugë Gjalpë
1 lugë e vogël Kripë
Pak Piper të zi
Pak Arrë myshku pluhur
250 gr. Gjoks Pule

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Tagliatelle me salsiçe italiane dhe kërpudha pioppini
next
Makarona guackë në furrë me “broccoletti” dhe salsiçe italiane