0 0
Sfoljatë me asparag dhe parmixhano

Sfoljatë me asparag dhe parmixhano

E Përshtaçme për brunch-in e të dielës, apo për aperitivin tuaj të pasdites. Mund ta shërbeni dhe si antipastë apo një pjatë të vetme nëse e shoqëroni mënjanë si sallatë stinore.

Ingredients

Directions

Share

Nëse keni dëshirë asparagut mund ti jepni një val për 5 minuta para ndryshe mund ti përdorni direkt sic kam bërë unë që i kam përdorur të freskët.

Hapni petën sfoljatë sipër një tavë të veshur me letër furre. Shponi fundin e saj me pirunë, spërkateni bollshëm  me parmixhano të grirë. Shtoni gjysmën e kubikeve të pançetës, rreshtoni  sipër asparagët, spërkatini me kripë, piper të zi, vaj ulliri, gjethe trumze, akoma pak parmixhano të dhe pjesën tjetër të kubikëve të pançetës. Piqini në furrën e ngrohur më parë në 180°C për 20 minuta. Minutat e fundit para se ta hiqni nga furra, shtoni vezët sipër dhe vendoseni përsëri në furrë të piqet. Kujdes mos e harroni në furrë si une 🙂 nëse i doni vezët me sy.

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Adda's All
Vleresimi Mesatar:  
 1 Vleresime
nga Anjeza per Adda's All

Super, e thjeshte, e shendetshme, e shpejte!

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Cocotte “mini tava” me patate dhe vezë
next
Brunchi i së dielës, Pite e mbushur me gjëra të mira!
  • 1 Views
  • 30
  • Serves 4
  • Easy
  • 180°C

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 Petë sfoljatë
1 tufë Asparag
6-7 lugë Parmixhano të grirë
Pak Kripë
Pak Piper të zi
2-3 lugë Vaj ulliri
Një tuf e vogël Trumëz
150 gr. Pançetë e prer në kubikë Një dorë

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Cocotte “mini tava” me patate dhe vezë
next
Brunchi i së dielës, Pite e mbushur me gjëra të mira!