• Home
  • Sallatat
  • Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë. 
0 0
Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë. 

Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë. 

Kjo le të themi që ishte sallata më e shijshme e verës.

Ingredients

Directions

Share
Qepën stërgjatëshe priteni në fleta te holla dhe vendoseni në një enë ku do te shtoni  uthull të bardhë dhe pak kripë. Lerini të rregjen kështu që t’ju iki shija e fort.
Ndërkohë në një tiganë me pak vaj thekërisni disa copëza buke.
Prisni shalqinin në kubikë dhe vendoseni në një pjatë servirje, shtoni trangullin, pak djathë të bardhë kripë, piper, vaj ulliri cilësor, gjethe borziloku, bashkoni dhe qepët e rregjura dhe copëzat e bukës. Përzijeni dhe shërbejeni.
(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë.
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime
Step 1
Mark as Complete

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana
next
Fiorentina me qep dhe salcë soja
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
gjysëm Qep stergjatëshe
1 fetë Shalqin
1 Trangull
2 Feta buke
Pak Vaj ulliri
1 fetë të madhe Djathë të Bardhë
disa gjethe Borzilok
Pak Kripë
Pak Piper të zi

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana
next
Fiorentina me qep dhe salcë soja