0 0
Sallatë me kungulleshka dhe trangull

Sallatë me kungulleshka dhe trangull

Jemi në stinën më të bukur kur sallatat janë protagosnite të tavolinës.

Ingredients

  • Për marinimin

Directions

Share

Kungulleshkat e lara pritini hollë me thikë ose me mandolinë dhe vendosni të piqen në zgarë nga të dyja anët. Veproni kështu për të gjithë pjesën e mbetur të kungulleshkave.

Prisni hollë me mandolinë  ose thik dhe trangullin.

Vendosni kungulleshkat e zgarës dhe trangullin në një pjatë servirje dhe kriposini dhe piperosni.

Veçmas përgatisni salcën marinimit duke grirë imët me rende hudhrën bashkojeni me lëngun e limonit, mustardën, vajin e ullirit, lëkurat e limonit, shtoni akoma pak kripë. Përzijeni fortë që salca të marinohet dhe shtojeni sipër kungulleshkave. Përzijeni. Më pas shtoni djathin e shkërmoqur, bishtat e qepës të prer imët, koperin dhe shërbejeni.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Sallatë me kungulleshka dhe trangull
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Lulelakër me proshut speck dhe beshamel
next
Sallatë me bishtaja, skumbër nën vaj dhe vezë.
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
4 Kungulleshka
1 Trangull
Disa Bishta qepe të njomë
Një tuf e vogël Koper
Një cop mesatare Djathë dhie
Për marinimin
4 lugë Vaj ulliri
1 Limon
1 lugë Lëkura limoni të grira imët
1 lugë e vogël Mustardë
Pak Kripë
Pak Piper të zi
2 thelpinjë Hudhra

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Lulelakër me proshut speck dhe beshamel
next
Sallatë me bishtaja, skumbër nën vaj dhe vezë.