• Home
  • Sallatat
  • Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana
0 0
Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana

Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana

Një sallatë plot me vlera ushqyese.

Ingredients

Directions

Share

Fillimishtë zieni bishtajat në ujë të valuar me kripë për 5-7 minuta dhe kaloini direktë në ujë të ftohtë me akull në mënyrë që të ruajnë ngjyrën e tyre të bukur.

Piqni mishin në zgarë, kriposeni dhe piperoseni dhe lëreni të pushoj paksa para se ta prisni në shirita.

Filloni kompozoni pjatën duke vendosur pak sallatë valeriana, mishin, avokadon, domatet e prera dhe gjethe brziloku,  Kriposeni  akoma nëse ka nevoj, shtoni pak vaj ulliri, lëng limoni  dhe shërbejeni.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Sallatë me bishtajore, roast beef dhe valeriana
Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni
next
Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë. 
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 Roast-beef
1 Avokado
1 Limon
2 Domate
Dy duar plot Valeriana
Pak Kripë
Dy duar plot Bishtaja
Sa mjaftonë Vaj ulliri
Pak Piper të zi
Disa gjethe Borzilok

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Fruta të pjekura me rum shoqëruar me sytjash me aromë limoni
next
Sallatë me shalqin, trangull dhe djathë të bardhë.