• Home
  • Sallatat
  • Sallatë me bishtaja, skumbër nën vaj dhe vezë.
0 0
Sallatë me bishtaja, skumbër nën vaj dhe vezë.

Sallatë me bishtaja, skumbër nën vaj dhe vezë.

Një sallatë e freskët per ditët e nxehta që po vinë

Ingredients

Directions

Share

Pastroni bishtajat dhe vendosni të ziejnë në ujë të nxehtë me kripë për 5-6 minuta, kullojini dhe kalojini menjëherë në ujë të ftohtë me akull që të ruajnë ngjyrën e tyre të bukur. Më pas kullojini mirë.

Zjeni vezët ndërkohë.

Marinoni bishtajat me kripë, piper, lëng limoni dhe vaj ulliri dhe vendosini në një pjatë servirje ku do të vendosni sipër dhe skumbrin e kulluar nga vaji, vezën e  ndarë në katërsh dhe shërbejeni me feta limoni.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Sallatë me kungulleshka dhe trangull
next
Sallatë me fruta, akullore dhe fistik të bluar
  • 1 Views
  • Serves 2
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
2 duar Bishtaja
2 Vezë
1 kuti Peshk skumbri nën vaj
2-3 lugë Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi
3-4 lugë Lëng limoni
1 Limon

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Sallatë me kungulleshka dhe trangull
next
Sallatë me fruta, akullore dhe fistik të bluar