0 0
Sallate iceberg me avokado, proshutë speck dhe vezë të zier

Sallate iceberg me avokado, proshutë speck dhe vezë të zier

Një sallatë ideal për tu marrë me vete në punë pasi trasportohet lehtësishte dhe mbi të gjitha konsumohet e ftohtë

Ingredients

  • Për salcën e marinimit

Directions

Share

Zjeni vezën dhe lëreni të ftohet paksa para se ta qëroni dhe ta prisni në 4-tërsh

Përgatisni marinaturën me mustardën, kripë, piper, lëng limoni dhe vajin e ullirit, përzijeni derisa të formohet një tip salce e hollë.

Prisni sallatën në copa të holla dhe vendoseni në një sallatier, shtoni paksa nga salca e përgatitur dhe përzijeni.

Tani shtoni  dhe avokadon e prer në feta, fletët e proshutës speck, vezën dhe akoma sipër pak nga salca e përgatitur.

Nëse do e merrni me vete në punë salcën mund ta merrni me vete në një mbajtëse të vogël dhe ta marinoni në momentin që do e konsumoni.

Për drek mund ta shoqëroni me 1 fetë bukë të zezë me fara.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Recipe Reviews

There are no reviews for this recipe yet, use a form below to write your review
previous
Burger Salmoni me kërpudha të tiganisura
next
Gjellë me qiqra dhe presh
  • 1 Views
  • Serves 1
  • Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
1 xhufkë te vogël Sallatë iceberg
2-3 flet Proshutë speck
1 Vezë
1 Avokado
Për salcën e marinimit
2 lugë të vogla Mustard
2 lugë Lëng limoni
2 lugë Vaj ulliri
Pak Kripë
Pak Piper të zi

Bookmark this recipe

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

previous
Burger Salmoni me kërpudha të tiganisura
next
Gjellë me qiqra dhe presh